09 kwietnia 2017

Wiosenny Tag Książkowy

Hejka!
   W dzisiejszym wpisie chciałabym wykonać Tag, który zrobiła jakiś czas temu u siebie Aoi Akuma. Jego tytuł to "Wiosenny Tag Książkowy". Na moim blogu bardzo rzadko pojawiają się jakiekolwiek Tagi, jednakże ten bardzo zwrócił moją uwagę. Jest to za sprawą faktu, iż wiosna jest moją najulubieńszą ze wszystkich pór roku i chciałabym to zaakcentować w wyraźny sposób. Uznałam też, że mój blog potrzebuje odrobinę więcej urozmaiceń i luźniejszych wpisów. Zapraszam! 

Bocian
Książka, do której co roku wracasz


   Ta książka może i nie jest moją ulubioną, ale niektóre jej fragmenty bardzo zapadły mi w pamięć, więc często do nich powracam. Swoją drogą opowiada ona o podróżach w czasie, więc nie mogło jej zabraknąć w mojej biblioteczce. Dla tych, którzy również pasjonują się tym zagadnieniem, ten tytuł powinien przypaść do gustu. 

Przebiśnieg
Pierwsza książka, którą przeczytałaś tej wiosny   Nie jestem do końca pewna, czy była to "Granica" czy "Kalamburka", więc postanowiłam podać obydwa te tytuły. Zanim przeczytałam "Granicę", zdążyłam omówić ją w całości na lekcjach polskiego, więc nawet jeżeli pojawiły się w niej jakieś trudne do zrozumienia fragmenty, udało mi się bez trudu przez nie przebrnąć. Jeżeli chodzi o "Kalamburkę", to wspomnę o niej jeszcze w jednym z kolejnych podpunktów.

Marzanna
Książka-rozczarowanie, którą z chęcią byś utopiła


   Jakie to było słabe... Czytając tę książkę miałam wrażenie, jakbym jadła starego, odgrzewanego z minimum dziesięć razy kotleta. W tej książce nie było nic oryginalnego, dlatego zdecydowanie nie sięgnę po kolejne jej części. Opowiem wam może co nieco o fabule. Główna bohaterka (nawet nie pamiętam już, jak miała na imię, a czytałam to dopiero tydzień temu!) od zawsze czuła, że jest inna. Pewnego dnia okazuje się, że jest ona księżniczką... trolli. Ale nie takich trolli, które są brzydkie, śmierdzą i są ogromne jak ogry, o nie! Trolle, spośród których się wywodzi, wyglądają zupełnie jak ludzie i jedyne co je od nich odróżnia, to posiadanie nadnaturalnej mocy. Mam wrażenie, jakbym już kiedyś czytała podobną historię... 
   Muszę w tym miejscu ogromnie pogratulować autorce. Już dawno nie miałam styczności z tak płaskimi postaciami i tak źle wykreowanym wątkiem romantycznym. Serio, prędkość "rozwoju" relacji pomiędzy parą głównych bohaterów była dla mnie wręcz porażająca. 
   
Motyl
Nowo odkryty autor, którego pokochałaś


   Jakiś czas temu zabrałam się za czytanie "Jeżycjady" Małgorzaty Musierowicz. Jak na razie udało mi się przeczytać cztery spośród wszystkich tomów tego cyklu i muszę przyznać, że bardzo przypadły mi do gustu. Najbardziej podobało mi się "Opium w rosole", a co do wcześniej wspomnianej "Kalamburki" nie mam większych zastrzeżeń. Bardzo podoba mi się styl, jakim pisze pani Musierowicz. Wydaje mi się jednak, że to głównie przez epokę, w jakiej toczy się akcja większości tomów "Jeżycjady"(są to czasy PRL-u), tak chętnie po nie sięgam. 

Krokus
Piękna i wyjątkowa książka
   Ta książka odegrała dosyć sporą rolę w moim życiu. Wiąże się z nią wiele miłych wspomnień i cała masa nostalgii. Do tego, ma ona bardzo ciekawą fabułę oraz uniwersalne przesłanie. Z tego też względu uznałam, że ten tytuł zasługuje na to, aby wspomnieć o nim w dzisiejszym Tagu. 

Zawilec
Książka, którą spotykasz wszędzie   Do którejkolwiek księgarni nie pójdę, zawsze natknę się na te tytuły. Bardzo często też widzę ich recenzje na przeróżnych blogach. Szczerze mówiąc, nie mam za bardzo ochoty, aby sięgnąć po którąkolwiek z tych książek. Nie mam przez to na myśli, że są one złe. Po prostu nie interesuje mnie ich treść.  

Cudowne skowronki
Osoby, które nominuję do wykonania Tagu


   Tak jak zwykle, nominuję wszystkie te osoby, którym spodobał się ten Tag i które miałby ochotę wykonać go u siebie!


   Jeżeli chodzi o pytania z dzisiejszego Tagu, najbardziej ciekawi mnie, jaki tytuł podalibyście w podpunkcie z marzanną. Piszcie!

See you
Kamila
UDOSTĘPNIJ TEN POST

6 komentarzy :

 1. Małego księca kocham <3 A Nieskończonośc zaczełam czytać ale nie skończyłam :)

  Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com/2017/04/white-dress-jeans-bomber.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Marzanna - waham się między "Dziejami Tristana i Izoldy", a "Koroną w mroku"

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawy tag :) Również lubię Jeżycjadę, choć pamiętam ją przede wszystkim z lat młodszych :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetne są pomysły na te tagi ^^
  Mały Książę... Jak można nie kochać tej książki?
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Cieszę się, że wykonałaś ten tag! :D Ja lubię wiosnę, ale to jednak lato zajmuje najszczególniejsze miejsce w moim serduszku. Jeżycjadę bardzo lubię, mam na półce kilka książek z cyklu i chcę do niego powrócić (ostatnio czytałam jedną z tych książek w... gimnazjum). Szczególnie, że akcja dzieje się w moim mieście, na ulicach, które doskonale znam nie tylko z własnych doświadczeń, ale też z opowieści mamy, która wychowywała się właśnie na Jeżycach. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. ,,Nieskończoność'' ma boską okładkę! ♥
  Mimo iż nie bardzo interesuje Cię seria o Chyłce, to ze swojej strony bardzo polecam :D

  Obsession With Books

  OdpowiedzUsuń

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.