Strony

04 lipca 2015

Muzeum Dobranocek w Rzeszowie

Witam!
   Jakiś czas temu odwiedziłam Muzeum Dobranocek w Rzeszowie, które znajduje się w tym samym budynku co teatr "Maska" (to tam byłam na "Piotrusiu..."). Z racji tego iż można było robić zdjęcia eksponatom, postanowiłam pokazać wam kilka z nich. Zapraszam!


   Na powyższej fotografii znajduje się Profesjonalna czarno-biała kamera telewizyjna. Jeszcze chyba nigdy czegoś takiego nie widziałam!


   Doskonale zachowany telewizor marki "Klejnot". Ciekawe kto z was miał kiedyś taki w domu?


   Oryginalny gramofon "Bambino". Szkoda że nie był on otworzony. Myślę, że to jak wygląda od środka jest zdecydowanie bardziej ciekawe niż to jak wygląda na zewnątrz.


   Pierwsze zapiski dotyczące "Bolka i Lolka". Jak ja uwielbiałam tę bajkę w dzieciństwie! Miałam płytę na której były zgrane niektóre odcinki. Nie wiem czy przypadkiem nie była ona dołączona do magazynu "Ciuchcia"?


   Zabawki związane z "Bolkiem i Lolkiem". Było ich tam o wiele więcej ale niestety nie chciało mi się męczyć z moim aparatem w telefonie ponieważ bardzo długo schodzi mu aby wyostrzyć obraz :/


   Papierki po gumach balonowych z animowanymi postaciami. Oprócz tego, były jeszcze znaczki pocztowe, pudełka po produktach żywnościowych, płyty z muzyką z bajek, a nawet karty telefoniczne!


   Płyta z muzyką z filmu "Plastusiowy Pamiętnik".


   Japońska karta telefoniczna z "Muminkami".


   Kolejna karta telefoniczna. Przedstawia ona "Rusałkę Amelkę". Jaka ona jest słodka <3


   Znaczki pocztowe, które znalazłam w starym klaserze leżącym na półce w moim pokoju. Nawet zapomniałam że coś takiego mam...


   Wystawa poświęcona "Gąsce Balbince". Nigdy nie oglądałam tej bajki. Hmmm... Domyślam się, iż jej główną bohaterką jest Gąska Balbinka. A wy jak sądzicie?


   Japoński plakat reklamujący "Misia Uszatka". Nie wiem czy wiecie, ale w Japonii nasz misio nazywa się Kuma-chan i cieszy się całkiem dużą popularnością! 



Japońskie intro "Misia Uszatka"


   Domek Uszatka, misio i jego przyjaciele. Kiedy byłam mała, uwielbiałam Uszatka do tego stopnia, że zaczęłam przekrzywiać jedno uszko mojemu pluszowemu misiowi kiedy brałam go na ręce. Niestety, nic to nie dawało.


   Oryginalne maskotki używane podczas kręcenia bajki! Coś niesamowitego!


   To co znajduje się powyżej, jest to zdjęcie zdjęcia! Najprawdopodobniej przedstawia twórców "Misia Uszatka" ale nie jestem do końca pewna...


   Wystawa poświęcona "Koziołkowi Matołkowi". Kolejna bajka mojego dzieciństwa!


   Pluszowy Koziołek i książeczka z jego przygodami. Miałam kiedyś taką i zawsze czytałam sobie przed snem. Z tego co pamiętam, to było to na początku podstawówki. 


   Jedna z pierwszych bajek jakie oglądała w dzieciństwie moja mama. 


   Śliczny zestaw sztućców i naczyń z "Muminkami". Najbardziej podoba mi się ten obrus z imionami bohaterów po Japońsku!


   Wychodząc z muzeum, kupiłam sobie przy kasie biletowej dwie przypinki: jedną z Jackiem i Agatką a drugą z Muminkiem. Chciałam kupić sobie z Koziołkiem Matołkiem ale była tylko jedna i niezbyt mi się ona podobała :(

   Jeżeli kiedykolwiek będziecie w Rzeszowie, musicie koniecznie odwiedzić to muzeum. To co zobaczyliście na moich zdjęciach to tylko namiastka tego, co można tam zobaczyć. 

See you
Kamila

13 komentarzy :

  1. Super Kamila ^^ oby tak dalej, ten blog jest super ! :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Wygląd bloga jest świetny, bardzo stylowy. Rusałka Amelka rzeczywiście słodka ;) Muszę przyznać że ciekawy blog, dlatego, że większość jest o tym samym a twój jest wyjątkowy, wcześniej nie widziałam takich postów. Miłego blogowania i zapraszam do siebie, jeśli się spodoba zaobserwuj a chętnie się odwdzięczę ;) i oczywiście zajrzę na dłużej ;)

    http://xpaulaszx.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  3. Super to muzeum. Słyszałam o nim od koleżanki z Rzeszowa. W Bielsku-Białej można zwiedzać wytwórnię filmową, gdzie powstał Bolek i Lolek, też jest fajnie. A moją mamę uczył w szkole angielskiego pierwowzór Bolka ;))

    OdpowiedzUsuń
  4. świetny blog, bardzo ładnie piszesz! :)
    Pozdrawiam!
    MÓJ BLOG
    skomentujesz? Może obs za obs ? :)‎

    OdpowiedzUsuń
  5. ciekawie piszesz ;) widzę ze miałaś bardzo udany wyjazd
    zapraszam do mnie
    http://stachooowiak.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  6. Nominowałam Cię:)
    Więcej info tutaj:
    http://swiatvikq.blogspot.com/2015/07/liebster-blog-award.html
    Czekam na Twoje odpowiedzi! :)

    OdpowiedzUsuń
  7. Wow! Nie wiedziałam, że istnieje takie muzeum.
    Chętnie bym je odwiedziła.
    Pozdrawiam cieplutko i zapraszam do nas

    http://siostryv.blogspot.co.at/
    ~Vivi

    OdpowiedzUsuń
  8. Wow, się super. Zazdroszczę !
    Fajny blog, ładny wygląd, życzę powodzenia w dalszym blogowaniu :^^
    Todayistheend.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  9. zapraszam cie do akcji Liebster Blog Award-promowanie mniejszych blogów więcej info na
    http://mindarchitekt.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  10. Wow! Chyba się tam wybiorę, te zdjęcia mnie przekonały :)

    OdpowiedzUsuń
  11. Pamięta, że gdy byłam mała godzina 19.00 to była moja godzina na telewizorze. Chociaż pochodzę z rocznika zerowego to na wieczorynkę czekałam cały dzień. Potem bajki zmieniły się i Miś Uszatek leciał sporadycznie. Część bajek wyżej wymienionych jednak pamiętam i są one sto razy lepsze niż dzisiejsze (nie mówię o wszystkich, ale jak patrzę na bajki typu Wujcio Dobra Rada to mnie telepać zaczyna).

    OdpowiedzUsuń
  12. Bajki owe są po części z mojego dzieciństwa i dzieciństwa mojej mamy. Też miałam takiego dużego misia, ale jemu z kolei uszko się przekrzywiało :) ,,Jacka i Agatkę" bardzo lubiła moja mama (ja nie oglądałam ;(). Ale z powodzeniem mogę wymienić ,,Koziołka Matołka", ,,Zaczarowany ołówek", ,,Bolka i Lolka", czy ,,Pomysłowego Dobromira" (dzięki niej mam ambicję, do tego co robię, i posiadłam kreatywność ;D). Moja mama z kolei lubiła też ,,Uszatka", ,,Piaskowego dziadka" i ,,Koziołka Matołka", jeśli jesteśmy w temacie polskich dobranocek ;) To muzeum to bardzo fajna sprawa, masa dobrych wspomnień... ^.^

    Pozdrawiam :) ;)

    OdpowiedzUsuń

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.